Zimmer Soğuk Lipoliz

Göbek, yan bölge, sezeryan ve doğum sonrası oluşan karın, sırt ve bacak bölgelerinde biriken yağların %20 ila %40 oranında azalmasını sağlayan Soğuk Lipoliz uygulaması kalıcı sonuçlar aldıran bir uygulamadır. Soğuk Lipoliz, iş ve özel hayatı yoğun olan insanların zahmete katlanmadan acısız bir şekilde tek seanslık bir işlemdir.
Zimmer marka cihazla uygulanan Soğuk Lipoliz işlemi ile tek seansta 2-4 santim incelmek mümkündür. İşlem sonrası yağlar kalıcı olarak yok edilmektedir.

Zimmer Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanabilir?

Vücudunun belirli bölgelerinde yağ birikintisi olup, bu yağlardan doğal yollarla kurtulamayanlar ile yağ fazlalıklarından kurtulmak için cerrahi yöntemleri tercih etmeyenler Zimmer Soğuk Lipoliz işlemini tercih edebilir. Hamilelik yaşayanlar ve soğuğa alerjisi olanlar haricinde herkes Zimmer Soğuk Lipoliz işlemini yaptırabilir.

Zimmer Soğuk Lipoliz İşlemi ile İncelme Nasıl Sağlanır?

Cilt altındaki yağ tabakasının cilde zarar vermeyecek şekilde soğutulduğu Zimmer Soğuk Lipoliz işleminde, soğutmayla birlikte yağ hücreleri apoptozis sürecine girer. Apoptozis, programlanmış hücre ölümü demektir. Yağ hücrelerinin fonksiyonlarının azalmasıyla hücre ölümü gerçekleştirilir.
Yağ birikintisi arasında hücre ölümü gerçekleşen yağ hücreleri; vücudun doğal inflamatuvar sistemi ile vücuttan atılmasını sağlayarak ortalama 4 ay içerisinde yağ tabakasında %20-%40 oranında incelme olmasını sağlar.

Zimmer Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanmaktadır?

Zimmer Soğuk Lipoliz’in uygulanacağı bölgeler daha önceden belirlenerek  cildin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu bir malzeme vücudun belirlenen noktasına yerleştirilir. Zimmer Soğuk Lipoliz’in uygulama başlığı belirlenen noktaya yaklaştırılır. Böylelikle cihaz 1 saatlik uygulamasına başlar. Uygulama sırasında tedavi bölgesine bağlı olarak hasta oturabilir veya yatabilir.

Zimmer Soğuk Lipoliz Sonrası

Zimmer Soğuk Lipoliz uygulaması bitiminde, tedavi bölgesinde kızarıklık ve geçici bir kaşınma veya uyuşma hissi yaşanır. Bir süre sonra bu hisler kaybolur, işlem sonrasında yürüyerek hayatınıza devam edebilirsiniz. 2-4 aylık bir süreçte uygulama bölgesinde %20 ila %40 oranında bir incelme meydana gelir. 1-2 ay sonunda elle tutulduğunda ve gözle bakıldığında belirgin bir fark olur. 4. Ayın sonunda ise uygulama bölgesi en iyi haline gelir.
Translate »