Lazer Liposuction

Lazer Liposuction, klasik liposuction’dan farklı olarak ilk etapta yağları lazerle eriten, sonuç olarak ciltte sıkılaşma sağlayan bir liposuction yöntemidir. Spor ve diyet ile sonuç alınamayan lokal bölgelerde biriken yağları eritmek için tercih edilebilir. Lazer Liposuction sonucunda vücutta biriken yağlar tamamiyle sıvılaşmış olarak alınabilmektedir. Ayrıca Lazer Liposuction sonucunda vücudunuzda herhangi bir iz kalmaz.

Lazer Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer Liposuction’ın amacı lokal yağlanmalardan kurtulmak olduğu için cilt altı yağ bulunan her noktaya uygulanması mümkündür. Bel, sırt, basen, karın, bacaklar, diz içleri, alt bacak, ayak bilekleri, çene altı, kollar Lazer Liposuction yapılabilen alanlardır. Ayrıca meme büyümesi sorunu çeken erkekler için de çok başarılı bir tedavi yöntemidir.

Lazer Liposuction İşlemi Nasıl Uygulanmaktadır?

Lazer Liposuction, sınırlı bölgeler (gıdı, kol içi vb.) dışında genel anestezi altında yapılmaktadır.
Uygulama başlangıcında uçlarından lazer ışını gönderilen 2-3 milimetre kalınlığındaki fiberkanüller ile yağlar parçalanarak katı halde bulunan yağlar sıvılaştırılır. Sıvılaşan yağlar negatif basınç altında çekilerek vücutun dışına alınmasını sağlar. Ameliyatta alınan yağ miktarına göre hasta bir gece hastanede kalabilir. Operasyonun bittiği gece ağrı genelde minimal düzeyde olur. Etkisi az olan ağrı kesiciler içilmesi dışında bir uygulama gerekmez. Eğer alınan yağ miktarı fazlaysa ve hasta, hastanede yatıyorsa, ertesi sabah yürüyerek evine gidebilir. Alınan yağ miktarı az ve orta düzeydeyse hasta operasyon sonrasında evine gidebilir durumda olur. Lazer Liposuction yapılan bölgelerde yağ parçalanması bir süre devam eder. Parçalanan yağlar iki ay içerisinde vücut tarafından emilir, böylelikle üçüncü ayda vücut operasyon sonucunda oluşacak “son haline” oldukça yakındır, altıncı ay sonunda ödemler tamamiyle biter ve hastalar sağlıklı bir hayata merhaba der. Minimum 3 hafta korse giyilmesi önerilir.

“Lazer Liposuction” ve “Lazer Lipoliz” arasındaki fark nedir?

Lazer Liposuction ile Lazer Lipoliz uygulamaları birbirinin aynıdır. Tek farkı Lazer Lipoliz uygulamasında yağlar alınmaz, vücutun zamanla dışarı atması beklenir. Daha kısa ve net bir sonuç almak istenildiğinde Lazer Liposuction tercih edilebilir, ama zamana yayarak yağlarından kurtulmak isteyenler Lazer Lipoliz tekniğini de tercih edebilirler.  
Translate »