Boyun Estetiği

İlerleyen yaş ve yerçekiminin etkisiyle boyundaki yumuşak dokular gevşeyip sarkar. Boyun Estetiği adı altında yapılabilecek estetik ameliyatlar 2’ye ayrılır.
  • Boyun Bölgesine Liposuction
  • Boyun Germe Ameliyatı


Boyun Bölgesine Liposuction Operasyonu

Hastanın boyun bölgesinde yağ fazlalığı varsa ve boyun derisinde aşırı bir sarkma yoksa Boyun Bölgesine Liposuction yapılır. Bu operasyonda ince kanüllerle boyun bölgesi ve çene altındaki yağlar dışarıya atılır. 1 saat süren bu operasyon ile etkili sonuçlar alınır, iyileşme süreci kısadır. Operasyon sonucunda iz kalmaz, 2-3 günlük bir süreçte hasta normal hayatına geri dönebilir.


Boyun Germe Ameliyatı

Boyun Germe Ameliyatı temelinde cilt ve kasları yukarı doğru gerdirmekle yapılır. Fazla olan deri kesilerek çıkarılır yani boyundaki sarkma ve kırışıklıklar giderilerek gergin ve estetik bir görünüm elde edilir. Genel anestezi ile yapılan Boyun Germe Estetiği yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Boyunda kan birikmesini önlemek için Dren yerleştirilir. Bu Dren’ler bir gün sonra çıkarılır. Boyun bölgesine atılan dikişler bir hafta içerisinde iyileşir, şişlikler azalmaya başlar. Boyun Germe Ameliyatı’ndan 1 hafta sonra hastalar gündelik hayatına geri dönebilir. Boyun Germe Ameliyatı’ndan sonra oluşacak ödem ve morluklar kaybolduktan sonra boyun bölgesinde çarpıcı değişiklikleri fark edecek, çene-boyun birleşmiş görünümünün kaybolduğunu göreceksiniz.    
Translate »