Yüz İmplantları

Yüz estetiklerinden biri de implant yöntemi ile yüz görünümünü güçlendirmedir. Silikon veya medpor adı verilen malzemelerle yapılır. Bu implantlar ile yüz profili ve projeksiyonu düzeltilebilir.

Çene Ucu İmplantları

Çene ucu geride olup çeneleri küçük olan hastaların çene ucuna yerleştirilecek implantlarla alt çenenin uzatılması ve yüz ile uyumlu bir yapıya ulaşması sağlanabilir. Çene ucu implantları, çene ucuna uyumlu birkaç farklı boyda olmaktadır. Medpor implantları, yerleştirildiği bölgede kemikleştirmeyi sağladığı için tercih edilmesi gereken implant türüdür.

Alt Çene Kemiği (Mandibula) İmplantları

Özellikle alt çene kemiği insanların yüzünde önemli bir görünüme sahiptir. Alt çene kemiğinde olan eksiklikler, ağız içerisinde açılan bir kesi ile implant yerleştirilerek giderilebilir.


Üst Çene Kemiği (Maksilla) İmplantları

Üst çene kemiği az gelişmiş insanlarda üst çene bölgesindeki yetersizlikleri düzeltmek amacıyla yapılır. Bu bölgeye yapılan uygulama ile yanağın daha estetik bir görünüme sahip olması sağlanır.

Elmacık Kemiği (Zigoma) İmplantları

Elmacık kemiği çıkıntısı az olan kişilerde yüzün projeksiyonunu arttırmak için Elmacık Kemiği İmplantları yerleştirilebilir. Medpor veya silikon implant kullanılarak elmacık kemiği hacmi sağlanır. Ağız içerisinden kesi açılarak gerçekleştirilen ameliyat sonucunda herhangi bir iz kalmaz.
       
Translate »