Kalça / Popo Estetiği

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen Kalça Popo Estetiği (Gluteoplasti) kalçaların daha dolgun, güzel ve dik görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Temelde, kalça büyütme-dolgunlaştırma ve küçültme şeklinde 3 sınıfı vardır.

Kalça Büyütme

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme

Kalça büyütme ve dolgunlaştırma için en iyi yöntemlerden biri yağ fazlalığı olan yerlerden Liposuction ile alınan yağların kalçaya enjekte edilmesidir. Kalçaların yağ fazlalığı olan noktalarında yağlar azaltılarak ve kalçanın dik ve dolgun görünmesini sağlayacak noktalara enjekte edilir. Bu uygulamada hastanın kendi yağ dokusu alınarak kendi vücuduna enjekte edileceği için oldukça doğal ve sağlıklı bir yöntemdir. Bu uygulamanın dezavantajı, enjekte edilen yağların bir kısmının bir süre sonra vücut tarafından zamanla eritilmesidir. Enjekte edilen yağların ortalama %40 - %50’si canlılığını sürdürür. Bu yağlar hayat boyu kalıcıdır.
Yaklaşık 1 hafta süresince kalça da morluklar oluşacaktır, ama 1 haftanın sonunda bu morluklar yok olacaktır. Operasyon sonrasında 2-3 gün içerisinde normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Önerilen korse kullanma süresi minimum 1 aydır.

Gluteal Protez ile Kalça Büyütme

Kalçalarının küçüklüğünden şikayetçi olan hastalara ameliyat ile bir silikon implant yerleştirilebilir. Bu silikon implant kalça büyümesini sağlar. Bu operasyon ile yerleştirilen silikon protezler, oldukça serttir. Herhangi bir şekilde patlama ya da sızdırma durumu yaşanmaz. Operasyon sonrasında hiçbir şekilde elle hissedilmeyen protezler kalçanızın yumuşaklığını bozmayacaktır. Uygulama sonrasında hastalar 2-3 gün protez üzerine yatmamalıdır, bu süreç sonunda hastalar gündelik yaşamına dönebilir. 10-15 günlük bir süreçten sonra şişlikler büyük ölçüde iner, 1 ay boyunca ağır aktivitelerden ve spordan kaçınmak gereklidir.  Bu protezler tam olarak oturduktan sonra, sizi hem otururken hem de yatarken rahatsız etmez.

Kalça / Popo Küçültme ve Dikleştirme İşlemi

Yapısal olarak büyük olan veya yağlanmadan dolayı büyük olan kalçalar Liposuction yöntemi ile küçültülerek biçimlendirilebilir. Çok sarkık olan kalçalar için cerrahi bir dikleştirme işlemi uygulanabilir. Sarkık olmasının sebebi hastanın aşırı bir kilo kaybı yaşamasından dolayı olabilir. Bu kalçalarda fazla deri ve yağ dokusu cerrahi yöntemlerle çıkarılır, içeride yer alan yağ kitlesi şekillendirilerek yukarı yönlü askılama işlemi yapılır.
Translate »