Çarpık Bacak Estetiği

Bir kadın için, bacak görünümü ve estetiği oldukça önemlidir. Bacaklarda olabilecek şekil bozuklukları, çarpıklıklar, incelik veya eğriliklerden dolayı kadınlar etek giymeyi tercih etmemekte, sahil kenarlarında rahatlıkla dolaşamamakta ve denize girememekteler. Bu durum psikolojik bozukluklara yol açmaktadır. Bu durumda olan kadınlar, çok basit müdahalelerle estetik bir görünüme kavuşabilmektedir.

Baldır İmplantı ile Bacak Eğriliği İnceliği Düzeltilmesi Nasıl Yapılır?

Baldır implantı, meme silikonunun farklı şekline sahip olan bir türüdür. Ameliyat yapılarak bacağın arka iç kısmına inceliğe bağlı olarak silikon yerleştirilerek bacağın hem içe ve arkaya doğru kalın olması hem de eğrilik durumlarını ortadan kaldırması sağlanır.

Çarpık Bacak Estetiği ile Bacak Estetiği Sağlanması

Çarpık Bacak Estetiği genel ya da lokal anestezi ile yapılabilir. 1 ila 1.5 saat sürebilen ameliyatlarda diz arkasında bulunan doğal kıvrım noktalarından 4 santimlik bir kesi ile girilerek kasları saran zarların altında bir alan açılarak silikon protez yerleştirilir. Bu ameliyat sonrasında vücutta belli bir iz kalmamaktadır. Çarpık Bacak Estetiği ameliyatı akabinde gün içerisinde ayağa kalkabilirsiniz.
Geçen 3-5 günlük sürede gerginliğe bağlı hafif ağrılar olabilir, bir haftanın sonunda ağrılar tamamiyle geçecektir. Oluşabilecek şişlikler 1 hafta süresince oluşup, haftanın tamamlanması ile azalacaktır.  

Yağ Enjeksiyonu ile Bacak Eğriliği/İnceliği Düzeltilmesi Nasıl Yapılır?

Dizin hemen kenarında veya alt bacakta kalan yerlerde bir eğrilik problemi söz konusu değilse yağ enjeksiyonu yapılarak bacak eğriliği problemi ortadan kaldırılabilir. Yağ enjeksiyonu vücudunuzun bir alanından alınan yağ dokusu problemli noktalara enjekte edilerek, bacak eğriliği probleminin çözülmesini amaçlar. Bacak eğriliği olan bölgelere enjekte edilen yağlar 6 ay sonunda %40 kalıcılığa sahip olarak kalabilmektedir. Bu sebeple bazı durumlarda işlemi tekrar etmek gerekebilir. Operasyon genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılır. Yağ enjeksiyonu gerçekleştirilen noktalarda 3-5 gün sürecek bir şişlik meydana gelecektir. 1 ayın sonunda sonucu görebilirsiniz ancak 6 aylık bir süreçte enjekte edilen yağların bir kısmı eriyeceği için kalıcı sonucu 6 ay sonunda görebilirsiniz.
Translate »