Yanak Estetiği (Bişektomi)

İnsan vücudunda yüzün sahip olduğu şekil estetik ve güzellik algısını yönlendiren en önemli bölgedir. İnsan yüzünü daha estetik ve çekici bir görünüme kavuşturmak için Yanak Estetiği yapılabilir.
Yüz konturunun köşeli ve yanak bölgesindeki yağ yastıkları oranının fazla olduğu durumlarda yüzü üçgenleştirme operasyonu yapılır. Yanaktan yağ alınmasıyla gerçekleştirilen Yanak Estetiği ameliyatı Bichectomy (Bişektomi) olarak bilinir. Bu operasyonda ulaşılan sonuçlar oldukça memnuniyet vericidir.


Yanak Estetiği (Bişektomi) Uygulaması

Yanak Estetiği (Bişektomi), yanaktan yağ alınması yüz bölgesinde herhangi bir iz bırakmayacak şekilde ağız bölgesinde açılan 2-3 santimetrelik bir kesi ile yapılır. Yanak bölgesinde bulunan fazla yağ yastıkları (Bichat Yağ Yastığı) bulundukları alandan çıkarılarak  işlem tamamlanır.
Genellikle genel anestezi ile yapılan Yanak Estetiği (Bişektomi) Amaliyatı, ortalama olarak 45 dakika sürmektedir.
Yanak Estetiği (Bişektomi) Ameliyatı sonrasında hastanın ağız içerisinde ufak dikişler olduğu için, hasta ağız hijyenine dikkat etmelidir. Ameliyattan sonra ilk 3 gün ağız içi gargara yapılmalıdır. Yanak bölgesinde meydana gelebilecek şişlikler 1 hafta içerisinde geçecektir. Yanak Estetiği (Bişektomi) uygulamasında arzu edilen sonuç ortalama olarak 3-4 hafta içerisinde gözle fark edilir hale gelecektir. Yanak Estetiği Ameliyatı sonucu en iyi haline ise 6 ay sonunda ulaşacaktır.
Translate »