Bacak Germe Ameliyatı

Birçok sebebe bağlı olarak bacaklarda sarkmalar oluşabilir. Yaşlanma, kilo alıp verme bacakların deri kalınlığı ve esnekliğinin bozulma nedenleri arasındadır. Vücuttaki elastik ve kollajen liflerin yapısı yaş artmasıyla şeklen bozulur ve deri altı yağ tabakasında küçülmeler olur. Bunlar kollarda sarklamalara sebep olur. Bacak bölgesinde oluşan sarkmalar Bacak Germe Ameliyatı ile düzeltilebilir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrasında İz Oluşur mu?

Bacak Germe Ameliyatı sonrasında oluşacak yara izi bacağın iç kısmında ve kasık bölgesinde olmaktadır. Bu bölgeler dış gözle bakıldığında en az görünen yerlerdir. Bacak Germe Ameliyatları’nda bazen bacak arasına inmeden iz, popo/kalça’da da olabilmektedir.


Bacak Germe Ameliyatı Sonrası

Bacak Germe Ameliyatı’nda bacağın iç ve arka kısmında yer alan sarkık deri ve fazla olan yağ dokuları ayrıştırılır. Bu operasyon esnasında gerekli görünen durumlarda bacaklarda Liposuction işlemi yapılabilmektedir. Bacak Germe Ameliyatı sonrasında hastalar 4-5 günde normal hayatlarına geri dönmektedir. 10 gün sonunda dikiş bölgeleri iyileşir. Hasta bacak germe ameliyatı akabinde önerilen minimum kullanma süresi 1 ay olan korseyi kullanmalıdır. Korse sayesinde hem oluşabilecek şişlikler daha az oluşacak hem de derinin deri altı dokulara yapışıp küçülmesi sağlanacaktır. Bacak Germe Ameliyatı izi 1 ay sonunda solmaya başlayacak, 1 yıl bitiminde ise belirginliği ortadan kaybolacaktır.
     
Translate »