Meme Büyütme Ameliyatı

Güzelliğine dikkat eden kadınların daha özgüvenli olmasını sağlayan birkaç şeyden biri memeleridir. Günümüzde kadınların çoğunlukla tercih ettiği estetik müdahalelerden biri Meme Büyütme Ameliyatı’dır. Hamilelik sonucunda emzirme, kilo alıp verme veya emzirme gibi nedenlerle memeler küçülebilir veya sarkabilir. Böyle durumlarda memeleri büyütmeye yönelik yapılacak olan Meme Büyütme Ameliyatı ile daha dolgun, daha iri ve daha estetik görünümlü memelere sahip olunabilir.
Meme Büyütme Ameliyatı’nda meme dokusu alt kısmına veya kas dokusu alt kısmına meme protezleri yerleştirilerek meme hacmi arttırılır. Bu işlem yapısal olarak küçük, asimetrik farklılıkları olan memeler için uygulanabilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir?

Küçük memelere sahip olan kadınlar ile hamilelik ya da çeşitli sebeplerle memeleri küçülen, memelerinde sarkmalar oluşan kadınlara meme büyütme ve meme dikleştirme olarak uygulanabilir.

Meme Boyutu Belirleme

Meme Büyütme Ameliyatı’nı tercih eden kadınlar için en önemli konu meme boyutunu belirlemedir. Meme Büyütme Ameliyatı öncesinde yapılan muayene ile hastanın vücut ölçüleri alınır, düşünceleri dinlenir ve güzel bir görünüm kazandıracak doğru boyut belirlenir.


Silikon Protez Çeşitleri ve Yerleştirme Yeri

Meme Büyütme Ameliyatı’nda silikon protezler kullanılmaktadır. İçi silikon jel içeren ve serum fizyolojik jel içeren protezler olarak ikiye ayrılan silikon protez çeşitleridir. Son yıllarda koheziv jel isimli protez kesilse dahi içerisindeki jel silikonu dışarıya akıtmayan silikon implantlar üretilmiştir.
Yapılan birçok bilimsel araştırma ile meme çeşitlerinin kansere sebep olmadığı açıklanmıştır. 20-30 yıl meme silikonu kullanan insanlar incelenerek ulaşılan sonuçlar oldukça ilginçtir. Meme protezi kullanan kadınlarla meme protezi kullanmayan kadınların karşılaştırılması sonucu meme protezi kullanan kadınların kansere yakalanma oranları, meme protezi kullanmayan kadınlara oranla daha az çıkmıştır. Meme protezleri alerjik reaksiyonlara yol açmazlar, vücuda yabancı bir cisim gibi yaklaşmazlar ve toksik gibi yan etkileri yoktur.
Meme Ameliyatı’nda silikon meme protezleri, açılan kesi yoluyla meme dokusunun altına ya da meme alt kısmında bulunan meme duvarı kasının altına yani kas doku altında bir boşluğa yerleştirilebilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Meme Büyütme Ameliyatı, ameliyat kapsamına ve birçok bağlı değişkene göre yaklaşık 1 ila 1.5 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında memelere pansuman yapılır, sütyen kullanımı gereklidir. Uygulama sonrasında oluşabilecek ağrılar, ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir, 1-2 günlük bir süreçten sonra ağrılar tamamen yok olacaktır.
Meme Büyütme Ameliyatı esnasında etkili lokal anestezi kullanıldığı için hastalar ağrı hissetmeyecek, rahat bir ameliyat süreci geçireceklerdir. Yaklaşık 1 hafta sürecek meme şişliği, ilk haftadan sonra azalmaya başlayacak, meme daha yumuşak bir hale gelecektir. İlk haftanın sonunda memelere atılan ‘içten dikiş’ kaynar. Bu sebeple hastaların dikişlerini aldırmasına gerek kalmaz. Zamanla solan ameliyat izleri, 6 ay ila 1 yıl sonunda belirginliğini kaybedecektir. Bu ameliyatın en büyük amacı doğal ve güzel görünen memelere sahip olmaktır. Ameliyat sonucunda doğal ve daha güzel görünen memelere sahip olacaksınız.
Translate »