Kol Germe Ameliyatı

Birçok sebebe bağlı olarak kollarda sarkmalar oluşabilir. Yaşlanma, kilo alıp verme kolların deri kalınlığı ve esnekliğinin bozulma nedenleri arasındadır. Vücuttaki elastik ve kollajen liflerin yapısı yaş artmasıyla şeklen bozulur ve deri altı yağ tabakasında küçülmeler olur. Bunlar kollarda sarklamalara sebep olur. Kol bölgesinde oluşan sarkmalar Kol Germe Ameliyatı ile düzeltilebilir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrasında İz Oluşur mu?

Kol Germe Ameliyatı sonrasında oluşacak yara izi, kolun iç kısımlarında veya koltuk altı bölgesine yakın bölgede oluşmaktadır. Dolayısıyla bu bölgeler dış gözle bakıldığında vücudun en az görünen bölgeleridir. Hastada çok fazla sarkma yoksa, izler sadece koltuk altı bölgesiyle sınırlı kalmaktadır.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası

Kol Germe Ameliyatı’nda kolun iç ve arka kısmında yer alan sarkık deri ve fazla olan yağ dokuları ayrıştırılır. Bu operasyon esnasında gerekli görünen durumlarda kollarda Liposuction işlemi yapılabilmektedir. Kol Germe Ameliyatı sonrasında hastalar 4-5 günde normal hayatlarına geri dönmektedir. 10 gün sonunda dikiş bölgeleri iyileşir. Hasta kol germe ameliyatı akabinde önerilen minimum kullanma süresi 1 ay olan korseyi kullanmalıdır. Korse sayesinde hem oluşabilecek şişlikler daha az oluşacak hem de derinin deri altı dokulara yapışıp küçülmesi sağlanacaktır. Kol Germe Ameliyatı izi 1 ay sonunda solmaya başlayacak, 1 yıl bitiminde ise belirginliği ortadan kaybolacaktır.
     
Translate »