Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı karın ön duvarındaki gevşekliğin giderilmesi amacıyla oluşan deri fazlalıkları ile birlikte yağ dokusunun çıkarılmasıyla gerçekleştirilir. Karın bölgesinde deride bir fazlalığı olmayan hastalara Liposuction uygulanırken, deri fazlalığı olan hastalara karın germe operasyonu yapılır.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir?

Karın germe ameliyatı; karın derisinde gevşeme ve sarkma olan kişilere, karın bölgesinde yağlanma ile birlikte deri fazlalığı olan kişilere, karnında büyük ölçüde çatlaklar olan hastalara ve karın kasları gevşeyerek aralarında bir boşluk oluşan hastalara uygulanabilir.


Karın Germe Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Hastane koşullarında, genel anestezi ile yapılan Karın Germe Ameliyatı, iki çeşide ayrılabilir.
Bunlar “Mini Abdominaplasti” ve “Abdominaplasti” olarak ikiye ayrılır. Mini karın germe ameliyatı derisinde düşük bir oranda sarkma olan karınlara, tam karın germe ameliyatı ise karın derisi yüksek oranda sarkmış hasta karınlarına uygulanır.

Ameliyat başlangıcında lokal anestezi ile birlikte kanamayı engelleyen bir sıvı kullanılır. Ardından bel bölgesindeki fazla yağlar liposuction yöntemi ile alınır. İki kasık arasından, sezaryen kesesinden daha uzun bir kesi ile girilerek deri, kaslar üzerinden tamamen ayrılır. Zayıflamış ve birbirinden ayrılmış olan karın kasları duvarları zarlarına toplayıcı dikişler atılarak karın ön duvarı gerginleştirilir. Sonrasında göbek yerinde muhafaza edilerek gerilen karın derisinden açılan yeni bir göbek deliğine dikilir. Eski göbek deliğinin altında bulunan fazla deri, yağ ve çatlaklardan arındırıldıktan sonra deri tekrar tabakalar halinde karın bölgesine dikilir. Böylece Karın Germe Ameliyatı başarı ile sonuçlanmış, gevşeklik giderilmiş olur. Önerilen minimum korse kullanma süresi 1 aydır, Karın Germe Ameliyatı’nın etkisinin vücuda başarı ile yansıması için korsenin mutlaka kullanılması gerekmektedir.


Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın Germe Ameliyatı akabinde hasta 7-8 saat sonrasında ayağa kalkıp yürümeye başlayabilir. Hastaların yatarken ayaklarının yüksekte olacağı bir şekilde uzanması elzemdir. Atılan dikişler ortalama 10-12 gün içerisinde kendiliğinden iyileşir, göbek deliği de dahil olmak üzere dikiş almaya gerek kalmaz. Tüm bu süreçte hastalar kendi gündelik yaşamına devam edebilir. Ameliyatın vücudunuz üzerinde belirgin sonuçlarını görebilmeniz için 1-1.5 aylık bir zamanın geçmesi gerekmektedir. Geriye kalan şişlikler zaman içerisinde geçer ve 6 ay sonunda vücudunuz son halini almış olur.
Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti), meme ameliyatları, kol bacak germe, liposuction gibi yöntemlerle beraber de yapılabilir, vücut konturunuz tamamiyle düzenlenebilir.
         
Translate »