Bacak Estetiği

Bacak Estetiği, bacağın hem üst hem de alt kısımlarını kapsayan bir estetik uygulamadır.
Bu uygulama ile fazla olan yağlar Liposuction yöntemiyle alınabilir, deri sarkmaları germe yöntemi ile düzeltilebilir. Eğer bacaklarda çökükler varsa bu bölgelere yağ enjeksiyonu yapılabilir, alt bacaklarda olan incelikleri ve eğrilikleri bacak silikon ameliyatı ile düzeltmek mümkündür.

Alt Bacak Kalınlığı

Yumuşak doku problemleri genellikle yağ fazlalığı şeklinde kendini belli eder. Bu durum kendini alt bacaklarda kalınlaşma şeklinde belli eder. Alt bacakların kalın görünmesi, kas ve kemik kitlesinin kalın olmasından kaynaklanır. Ameliyat ile bu dokulara müdahale yapılamamaktadır. O yüzden kasların üzerindeki yağ dokusunu liposuction yöntemi ile inceleştirerek bacakları inceltmek mümkündür.


Alt Bacak İnceliği

Alt bacak inceliği durumunda iki farklı müdahale yapılabilir. Birincisi alt bacak için silikon implant ameliyatıdır. Bu müdahale ile bacak arka ve iç bölgede bir büyüme veya kalınlaşma meydana gelmektedir. Alt bacağı ince olan hastaların ikinci alternatifi ise yağ enjeksiyonu ile bacak kalınlaştırma estetiğidir. Bu operasyonların yapılabilmesi için vücuttan alınacak yağ dokusu gerekmektedir. Uygulamaya bağlı olarak liposuction ve yağ enjeksiyonu aynı anda yapılabilmektedir.

     

 
Translate »