Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Meme Büyütme operasyonlarında en çok başvurulan yöntem silikon implantlar olsa da implantlardan çekinen kadınlar için farklı alternatifler mevcuttur. Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme implanttan sonra en çok tercih edilen yöntemdir. Hastanın kendi vücudundan alınan kök hücre yağları ile meme büyütmedir. Bu operasyon sonucunda hiçbir iz kalmaz.
Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme yönteminde vücudunda yağ dokusu fazlalığı olanlar, en uygun adaylardır. Vücudun belli yerlerinde fazla olan yağ hücreleri alınarak, eksik yağ olan bölgelere ya da memelere enjekte edilebilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme İşlemi Nasıl Uygulanmaktadır?

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme uygulaması lokal veya genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında hasta aynı gün taburcu olabilir, uygulama sonucunda meme bölgesinde ağrı olmaz ancak şişlik ve morluklar ufak bir ödeme sebep olabilir, 2 hafta içerisinde ödem yok olacaktır.
Memelere enjekte edilen yağların kalıcılığı ortalama olarak %40 ila %50 oranındadır. Yağ enjeksiyonu yöntemiyle genel bir büyüme sağlanmış olur. Arzu edilirse işlem 6 ay sonra tekrar edilebilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Neden Avantajlıdır?

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme operasyonunda kesi olmaması ve sadece iğne kullanılması herhangi bir iz olmaması açısından avantajlıdır. Ayrıca yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi sırasında yağ fazlalığı yer değiştirildiği için hem meme küçüklüğü problemi hem de yağ fazlalığı problemi çözülür.
 

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Neden Dezavantajlıdır?

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme operasyonu uygulamak için kişinin yeterli yağ dokusu yoksa, bu operasyonu uygulamak için büyük bir dezavantajımız var demektir. Meme büyütmede daha büyük boyut isteyen hastaların olması bu operasyon açısından dezavantajlıdır. Çünkü yağ enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonunda yağ kalıcılığı %40 ila %50 oranındadır. Bu da memelerin bir beden büyüyebilmesine olanak tanır. Ek olarak memede şekil bozuklukları mevcutsa yağ enjeksiyonu ile meme büyütme yöntemi şekil bozukluklarını tamamiyle yok edemeyeceği için ilerleyen zamanlarda pişmanlık duyulabilir.

Translate »